Kolorowanki to nie tylko znakomita zabawa, ale też bardzo rozwijające zajęcie. Dzięki niemu malec uczy się rozróżniania kształtów i kolorów. Jest to jedna z zabaw, które mogą wspomóc rozwój kreatywności i samodzielności naszego dziecka. Warto zachęcać maluchy do chwytania za mazaki i kredki jak najczęściej. Być może przyczyni się to rozwoju naturalnego talentu plastycznego naszego dziecka.

Możliwości jest wiele. Jeśli nie mamy akurat czasu na zakupy, kolorowanki do wydrukowania dla dziecka, znajdziemy bardo łatwo w internecie. Bogactwo wzorów i motywów jest przeogromne. Na pewno każda mama znajdzie tu coś odpowiedniego dla swojego malucha. Kolorowanki do druku mają tę przewagę nad tradycyjnymi zeszytami z kolorowankami, że każdego dnia można wybrać coś nowego. Wiadomo, że dziecko bardzo szybko się nudzi i zmienia zainteresowania z prędkością światła. Dziś kocha Pokemony, jutro będzie wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Czasem trudno nadążyć za tą nieustającą zmiana kursów. Gdy pogoda nie dopisuje, a my chcemy choć na chwilę zająć czymś malucha, podrzućmy mu do pokolorowania obrazek z ulubionym bohaterem bajkowym czy filmowym.

Jeśli nasz maluch jest prawdziwym amatorem kolorowanek, warto mieć w domu pod ręką kilka zeszytów z obrazkami do malowania. Takie tradycyjne malowanki, który można kupić dosłownie wszędzie, mają przeróżne wielkości i formy. Są też komponowane według klucza tematycznego. Znajdziemy więc coś dla małych księżniczek, które uwielbiają maskotki, zwierzątka oraz modę. Ale zadowolimy też przyszłych kierowców, którzy chętnie pokolorują najnowsze model samochodów wyścigowych. W książeczkach do malowania często umieszczone są również ciekawe dodatki edukacyjne. To wielka zaleta, ponieważ dziecko może uczyć się poprzez ulubioną zabawę. Są to rożnego rodzaju rebusy, zagadki, układanki słowne, proste krzyżówki, punkty do połączenia itp. Obok tradycyjnych kolorowanek znajdziemy również inne ciekawe propozycje. Np. malowanki wodne, które będą świetną alternatywą dla malowania farbkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *